Riga Chess Club

Rīgas Šaha klubs sesto gadskārtu svin divas dienas

Foto no facebook.com/ivo.gubanov

Mēneša sākumā savu sesto gadskārtu nosvinējis Rīgas Šaha klubs, kas atrodas pašā Vecrīgas sirdī, omulīgajās bāra ”Victory pub” telpās, Tirgoņu ielā 10. Svinības notika ar turnīriem divu vakaru garumā.

1.augustā pie galdiņiem sēdās tā sacamā Tautas klase jeb spēlētāji ar reitingu līdz 1600 punktiem. 16 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva Matīss Mitenieks (1547), kurš 9 kārtās ar apdomas laiku 3+2 ieguva 7,5 punktus. Ar 6 punktiem otrais palika kluba saimnieks ACM Ivo Gubanovs (1510), bet trešais ar tikpat daudz punktiem finišēja Turcijas pārstāvis Toiguns Demre Goktas (1577).

Amatieru un profesionāļu konkurencē 2.augustā cīnījās 24 dalībnieki. 9 kārtās ar 8 punktiem labākais bija reitingfavorīts Sergejs Kļimakovs (2227), kurš par puspunktu apsteidza Kristapu Kretaini (2154), bet par punktu – Arsenu Bataševu (2109).

Rezultāti apskatāmi chess-results.com: līdz 1600, no 1601.

Kā aizvadīto svinību galvenos akcentus Ivo Gubanovs uzsvēra kārtējo starptautisko pieskaņu, jo piedalījās Turcijas šahists. Mākslinieka Guntara Sviķa ierašanos ar gleznu “Upuris”, kas ir ļoti iespaidīga un sirreāla, attainojot bandinieka nonāvēšanu, kā arī Matīsa Mitenieka atnākšanu ar paša gatavota medus podiņu.

Pie novitātēm kluba īpašnieks min gaidāmo turnīru 13.septembrī spēlētājiem ar reitingu līdz 1700 punktiem. Paredzēts, ka turpmāk visas sacensības notiks nevis ar laika kontroli 3+2, bet nedaudz garāku – 5+3.

Foto no facebook.com/ivo.gubanov
Foto no facebook.com/ivo.gubanov
Foto no facebook.com/ivo.gubanov
Foto no facebook.com/ivo.gubanov